Nabídka online programů k výuce

K domácí přípravě a procvičování učiva po dobu zavření škol

nakladatelství Nová Škola a nakladatelství Fraus bezplatnou registraci na online učebnicích (viz odkaz níže). Je potřeba jen zaregistrovat mail.

http://ucebnice.online/

pro žáky:
https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma#zak

pro rodiče:
https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma#rodic

zpřístupnění veškerého obsahu Didakty i pro domácí přípravu žáků, a to zcela zdarma

 • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
 • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash.
 • Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
 • Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.
 • Přístupové kódy na www.didakta.cz pro naši školu:
  Login: crna599@didakta.cz
  Heslo: 9ECY

  Škola s nadhledem online cvičení

  https://www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled

  matematika 2. stupeň ZŠ

  https://www.youtube.com/channel/UCS8oXaF8KbM06wnm_RL9VPg

  ONLINECVICENI.CZ
  https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_mat2.php

  SKOLASNADHLEDEM.CZ
  https://www.skolasnadhledem.cz/game/5238

  videa k matematice a fyzice:
  https://www.youtube.com/channel/UCaf4qbeO5bouuQpQI_hILSQ

  https://www.youtube.com/results?search_query=rande+s+fyzikou

  https://www.youtube.com/results?search_query=nezkreslen%C3%A1+v%C4%9Bda+fyzika

  chemie

  https://www.youtube.com/channel/UCxBu93CDcWV7FSIc0rvgNig

  Zeměpis

  https://www.geograf.in/cs/

  Jeden svět online

  Mediální vzdělávání, sociální problematika, lidská práva a globální rozvojové vzdělávání, moderní československé dějiny, životní prostředí 

  https://www.jsns.cz/online-vyuka

  InspIS SETmobile: Příprava na přijímací zkoušky přes mobil nebo tablet


  06. 05. 2020

  Od středy 6. května 2020 mají žáci 9., 7. a 5. ročníků základních škol možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol (pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám. Testy, které Česká školní inspekce převedla do elektronické podoby, připravilo Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a použity byly při přijímacích zkouškách v minulých letech. Elektronická verze těchto testů je k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů.

  Aktuálně jsou v aplikaci InspIS SETmobile testy z českého jazyka a matematiky, které byly použity při tzv. jednotné přijímací zkoušce v 1. a 2. termínu let 2019, 2018 a 2017. Žáci tak v tuto chvíli mohou pracovat s celkem 36 testy použitými v minulých letech, kdy pro každou skupinu žáků je k dispozici celkem 6 testů z českého jazyka a 6 testů z matematiky (tedy 6x ČJ pro žáky 5. ročníků ZŠ, 6x MA pro žáky 5. ročníků ZŠ, 6x ČJ pro žáky 7. ročníků ZŠ, 6x MA pro žáky 7. ročníků ZŠ, 6x ČJ pro žáky 9. ročníků ZŠ, 6x MA pro žáky 9. ročníků ZŠ). V nabídce je navíc také ilustrační didaktický test pro rok 2020 (z českého jazyka i matematiky pro 9., 7. i 5. ročník). Většina testů je v systému k dispozici v plném rozsahu, ale v některých případech některé úlohy, které byly součástí ostrých testů, v elektronické verzi testu v InspIS SETmobile chybí, protože vyžadují např. zápis zcela otevřené odpovědi žáka s následným hodnocením reálným hodnotitelem, nebo jde o geometrické úlohy vyžadující rýsování na papír apod. V takovém případě je příslušná informace u daného testu vždy uvedena a k elektronické verzi testu v InspIS SETmobile je přiložen soubor se zadáním takových úloh a jejich vzorovým řešením. Kompletní znění testů k vytištění a zpracování tzv. na papíře je pak k dispozici na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), což je u každého testu rovněž uvedeno.

  Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo tablet vybaven). Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace se uživatel zaregistruje a následně v nabídce testů (Domácí testování) uvidí všechny dostupné testy (s logem CERMAT). Vybraný test vyplní a zobrazí se mu vyhodnocení včetně úspěšnosti v jednotlivých otázkách.

  https://www.csicr.cz/cz/Aktuality/InspIS-SETmobile-Priprava-na-prijimaci-zkousky-pre